Doro Revival & Warlock Revival

DORO - Love´s Gone To Hell Tour 2016 - Masters Of Rock Café Zlín - 02.12.2016

DORO - 30 years - Strong & proud tour 2014 - Semilasso Brno - 21.11.2014

DORO na koncertu 30th Anniversary Tour - Metalfest Plzeň (CZ)

DORO na koncertu 30th Anniversary Tour 2013 - Masters Of Rock Café Zlín (CZ)

DORO na koncertu Raise Your Fist Tour 2012 - Retro Music Hall Praha (CZ)

DORO na koncertu 25 Years In Rock 2011 - Masters Of Rock Café Zlín (CZ)

DORO na festivalu Masters Of Rock 2010 - Vizovice (CZ)

DORO na koncertu Christmas Europe Tour 2007 - Uherský Brod (CZ)

DORO na festivalu Noc plná hvězd 2007 - Třinec (CZ)

DORO na festivalu Masters Of Rock Winter 2006 - Vizovice (CZ)

DORO na festivalu Basinfirefest 2006 - Spálené Poříčí (CZ)

PROFIL DORO
Jméno: Dorothee Pesch
Datum narození: 3.6.1964
Místo narození: Düsseldorf, Germany
Výška: 1,54 m
Barva očí: modré
Osobní charakteristika: příjemná, energická, vždy v dobé náladě
Její první zaměstnání, ve kterém si vydělávala peníze: typografička (knihtisk)
Její nejoblíbenější muzikanti: Janis Joplin, Lemmy, Little Richard
Její nejoblíbenější film: Půlnoční Express
Její nejoblíbenější herec: Joaquin Phoenix
Její nejoblíbenější herečka: Juliette Lewis
Její nejoblíbenější jídlo a pití: žádné konkrétní
Témata, o kterých ráda diskutuje s přáteli: ideály (cíle) a politika
Její první navštívený koncert: Whitesnake 1980
Nejvýznamnější osoba v jejím životě: její otec
Její životní zásada: Co tě nezabije, to tě posílí a vždy bojovat za pravdu v životě
Co ji rozčílí: nespravedlnost a špatná politika
Co ji rozesměje: mnoho věcí, ale občas ji rozesměje i něco, co není legrační pro všechny
Co by dělala, kdyby nebyla muzikant: sportovala by nebo dělala cokoliv spojeného s typografií
Co je nejdůležitější pro její práci: fanoušci - miluje koncerty a heavy metal!


18.04.2024
 
DORO - NEOHROŽENÁ VLÁDKYNĚ
O čtvrt roku později v 10/2023 vyšel v časopisu SPARK další článek, tentokrát však jako hlavní téma včetně krásné rockerky na titulní straně. Článku je věnováno 8 stran, z nichž 3 zabírají celostránkové fotky. To rozhodně neubírá na obsahové kvalitě článku. Hlavním se stal proto, že Doro vydala své čerstvě podzimní 17. řadové album "Conqueress - Forever Strong and Proud". Pochopitelně se tedy zaměřuje na detaily tvorby pro toto album a okolnosti s tím spojené. Jsou zde také zmíněna a hodnocena všechna dosavadní alba, kterých je pod jménem DORO celkem 13. Další 4 byly v 80. letech vydány jako WARLOCK.
09.08.2023
 
DORO - MILUJÍCÍ, PEČUJÍCÍ, METALOVÁ
V časopisu SPARK 01/2023 vyšel dvoustránkový interview článek se zajímavými tématy. DORO například sdělila, že školu měla ráda, a na svém životě by nic neměnila. V zaseklém výtahu by s sebou chtěla mít psa, nejlepšího přítele a oblíbenou muziku. Věří v Boha, strážné anděly a posmrtný život. Jako rocková hvězda se nikdy necítila, hudbu dělá pro fanoušky a toto poselství si nese po celou dobu. Dokonce by "ta, která milovala fanoušky" chtěla mít napsáno na svém náhrobku, a na svém pohřbu by chtěla zahrát píseň "Für Immer", která je poklonou fanouškům, které má hluboko ve svém srdci. Plakat se jí chce každý den, když vidí, co vše zlé se děje. Nejvíce naštvat je dokáže nespravedlnost. Koneckonců možná proto vydala čerstvý song "Time For Justice".
19.11.2016
 
MASTERS OF ROCK CAFÉ JE MEKOU DORO
Rok 2011, 2013 a také ten letošní 2016 bude taktéž českou zastávkou při "Love´s Gone To Hell Tour 2016". Ten nadcházející je pro naši kapelu zlomový, protože se na koncert chystá poprvé v historii kompletní kapela s doprovodem včetně našeho zvukaře Vaška! Devět lupenů čeká na vstupní utržení. Našim přáním je společné foto obou kompletních kapel a samozřejmě i jubilejní 10. setkání a foto německé a české Doro. Předáme také krásnou vánoční kytku, do které tentokrát necháme zakomponovat lahvinku vína. Turné má celkem 15 štací, z toho po jedné v Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Holandsku a zbývajících 10 v domácím Německu. Zatím je známá jen jedna nová skladba ze stejnojmenného singlu z dubna 2016 "Love´s Gone To Hell" a tak by Doro mohla představit ještě aspoň jednu novinku. Jmenovaná pomalejší skladba totiž zřejmě nebude optimálním výběrem pro inovaci našeho setlistu a tak čekáme na vydání nového alba, kde doufejme najdeme ještě lepší koncertní pecku. S ním si ale Doro dává načas a vyjde až příští rok. Pokud na novince nebude nic lepšího, přidáme do setlistu speedovku "Revenge" s posledního alba Raise Your Fist. Co se ale na Love´s Gone To Hell hodnotí, je ve videoklipu krásné zámecké prostředí, i když děj skladby je spíše negativní. Klip je zpracován opravdu pěkně, zhodnoťte sami...
11.09.2014
 
DORO ZAMÍŘÍ POPRVÉ TAKÉ DO BRNA
V rámci "30 years - Strong & Proud tour 2014" DORO vyráží na podzimní turné a protne i souřadnice moravské metropole Brna. Poprvé se tak ona i já podíváme do klubu Semilasso. Klubové koncerty jsou oproti festivalovým nepoměrně lepší a tak se už těším, co nového uslyším. Přece jen jsem pravidelný posluchač a každá změna v setlistu mě hodně potěší. Vloni v Masters Of Rock Café mě například mile překvapila skladba Out Of Control zařazená do setlistu navíc hned jako otvírák. A tak i naše revivalová formace nelení a song přidává do repertoáru. Poprvé ji testneme na motosrazu Totální zadření pístů 11.10.2014 v Čekyni u Přerova, na který Vás tímto srdečně zveme, bude to speciální jízda!! :-)
02.05.2014
 
RAISE YOUR FIST - 30 YEARS ANNIVERSARY EDITION
Uteklo to jako voda a letošní rok je ve znamení třetího kulatého jubilea v hudební kariéře Doro. K této výjimečné události byla vydána speciální limitovaná edice fan boxu pod německou vydavatelskou firmou Nuclear Blast, obsahující především krásné nástěnné hodiny, které mám už od Doro i podepsané :-). Dále pak bonusové album Powerful Passionate Favorites, limitovanou edici řadového alba Raise Your Fist, stříbrný řetízek s logem Doro, nášivku, samolepku s logem, podpisovou kartu a malé překvapení v podobě stříbrné propisky s logem.
03.03.2014
 
30th ANNIVERSARY SHOW IN DÜSSELDORF
Uběhlo 5 let od předcházejícího výročního předvánočního koncertu 2008. Tantokrát se DORO rozhodla zrealizovat dvojnásobně větší oslavu své letité úspěšné hudební kariéry. Tuto show 02.-03.05.2014 rozdělila do dvou dnů, kdy v pátek se představí v klasické show s orchestrem a v sobotu v rock´n´metal show. DORO on this: „We came up with something very special for our 30 years stage anniversary, with two totally different shows, that cover the entire creative spectrum of my band and me – from emotional and soft, to hard, raw and heavy.” CHCETE TAM BÝT? PŘIPOJTE SE K NAŠÍ ČESKÉ VÝPRAVĚ!
01.03.2014
 
DORO POKOŘÍ I ČESKÝ METALFEST
Měsíc po svém výročním koncertu v rodném Düsseldorfu se DORO opět ukáže v Česku, tentokrát však na jeho opačné západní straně. Dle jejího webu jí v amfiteátru Lochotín Plzeň bude patřit podium v neděli 01.06.2014. Dle aktuálního line-up Metalfestu bude jedním ze tří headlinerů společně s ALICE COOPER a POWERWOLF. Obdobný 30. výroční tour koncert s ní v Plzni oslaví také RAGE a o 10 let méně 20. výroční tour koncert THE 69 EYES. Dále plzeňským amfiteátrem zatřese SEPULTURA, TIAMAT, BRAINSTORM, DELAIN, KISSIN´DYNAMITE, XANDRIA a mnoho dalších. Ovšem dle programu to nejlepší na konec ;-). See you in Pilsen!
12.09.2013
 
MASTERS OF ROCK CAFÉ JE ÚŽASNÝ KLUB - POTVRZUJE DORO
Na koncert DORO přesně před dvěma lety se mi stále vrací krásné vzpomínky. Na ten pražský loňský prosincový už tolik ne, a o to víc jsem šťastná, že se DORO zpět vrací 11.10.2013 do Masters Of Rock Café Zlín v rámci "30th Anniversary Tour 2013". Za pár dní, co odehrála pražský koncert, už byl znám termín její další klubovky. MORCafé má navíc jednu velkou výhodu, parkování, sic placené, je možné přímo před halou. DORO už vloni představila své nové album "Raise Your Fist", a jelikož také tyto dva koncerty od sebe dělí jen 10 měsíců, žádnou změnu v koncertním programu v podstatě neočekávám. Je to však pro mě velká pocta vidět DORO a její nevyčerpatelný entuziasmus opět na scéně. Věřím, že si z jejího shopu zase odvezu nějakou pěknou památku do sbírky, protože číslo 30 se velmi úzce pojí i se mnou, v mém datu narození. Ráda bych tedy toto pro mě výjimečné číslo měla pohromadě s jejím jménem.
11.09.2013
 
RECENZE NOVÉHO ALBA RAISE YOUR FIST
K recenzi se dostávám až teď, protože jsem na články v této sekci tak trochu zapomněla :-/. Opět se zde pokusím napsat pár řádků o dojmu z této další řadovky. Když už jsem zaváhala s recenzí, nezaváhala jsem v případě včasného objednání "strictly limited edition" alba "Raise Your Fist", které vydavatelství Nuclear Blast pustilo na veřejnost ve formě speciální černé krabičky, ve které byl kromě limitované edice tohoto alba certifikát s pořadovým číslem 262 z 500 kusů, a dále zajímavý černý kožený opasek s kovovou přezkou s logem DORO.
20.11.2012
 
DORO PO ROCE NA DRUHÉ STRANĚ REPUBLIKY
V rámci European Tour 2012 DORO zavítá do východně sousedních českých končin, v úterý 04.12.2012 do Retro Music Hall v Praze. Support kapelu však Doro tentokrát vybrala nepoměrně lepší než vloni Merendine, tou letošní je navíc domácí kvartet SEVEN, se kterým si doufám střihne duet "Believe In Yourself". Trošku se podivuji nad výběrem klubu, který je spíše menší diskotékou, ale nějaké ty profi live se tam občas konají, uvidíme, zhodnotíme... Dle zveřejněného setlistu Doro zahraje z nového alba "Raise Your Fist" pět skladeb "Engel - Cold Hearted Lover - Raise Your Fist In The Air - Revenge - Hero". Trochu mi mezi nimi chybí melodicky silná "Rock Till Death", tu mi však bohatě vynahrazuje skvělá speedovka "Revenge", a takových skladeb má Doro v repertoáru minimum. Opět jsem i po letech trošku doufala, že nové skladby budou konečně postaveny na bohatějších sborech a melodických aranžích, nicméně toho se už asi nedočkáme a je to opravdu škoda, i přesto že Doro má nepochybně svůj nezaměnitelný styl...
04.08.2011
 
DORO POPRVÉ ZAHRAJE V MASTERS OF ROCK CAFÉ VE ZLÍNĚ
V rámci pokračujícího turné k výročnímu DVD "25 Years In Rock" vydanému na konci roku 2010 DORO zavítá první říjnový čtvrtek 06.10.2011 do zlínského Masters Of Rock Café. Dle webu Doro.de by se Doro v Česku měla objevit právě jen ve Zlíně, což nás samozřejmě velmi těší už i vzhledem k tomu, že Zlín je pro nás hanáky takzvaně za humny. Navíc se jedná o samostatný koncert, který nebude obnášet jen tradiční hodinový festivalový set, ale dojde i na často nehrané songy. Support kapela ještě není známa, ale chtělo by to nějaké české zástupce klasického metalu či hard rocku. Doro možná na tomto koncertu zároveň představí některý z nových songů právě natáčených ve studiu, nové album má vyjít přibližně v 1. polovině 2012. Naše kapela tak bude mít další materiál k nastudování a alespoň jedním top hitem tak tradičně obohatí playlist ;-)
03.08.2011
 
RECENCE DVD "25 YEARS IN ROCK"
K mé krátké osobní recenzi tohoto 2 roky očekávaného záznamu koncertu k 25. výročí hudební kariéry Doro se bohužel dostávám až teď. To ale ničemu nevadí, důležuté je, že je ;-). Z formy zpracování 2DVD+1CD mám tradičně velmi dobrý dojem, vydavatel tentokrát disky umístil do papírové krabičky klasického čtvercového CD formátu a jednotlivé disky jsou doplněny bohatými booklety. Koncert je pojmut monstrózně včetně velké nafukovací figuríny čaroděje Warlock. Výroční playlist čítá 28 skladeb včetně mnoha pozvaných hostů jako Klaus Meine a Rudolf Schenker (Scorpions), Axel Rudi Pell, Tarja Turunen, Bobby Blitz (Overkill), Chris Boltendahl (Grave Digger), Warrel Dane (Nevermore), Honza Kirk Běhunek (Seven), Jean Beauvoir, Rhein Fire Cheerleaders, Sabina Clasen (Holy Moses), Floor Jansen (Revamp & ex After Forever), Liv Kristine (Leaves' Eyes), Ji-In Cho (Krypteria), Liv Jagrell (Sister Sin), Enid Williams (Girlschool), Jackie Chambers, a tradiční Warlock ´86 sestava Niko Arvanitis, Peter Szigeti a Michael Eurich, a další hosté.
21.09.2010
 
26.11.2010 VYJDE NOVÉ 2DVD+CD "25 YEARS IN ROCK"
Na konci listopadu 2010 konečně vyjde záznam výročního koncertu DORO konaného 13.12.2008 v Düsseldorfu k oslavě 25 let rockové kariéry DORO. Na Youtube.com je dostupných několik video záznamů často však dosti mizerné kvality, a proto je už rok očekáván oficiální dvd set, který bude zřejmě podobně obsáhlý jako předešlý dvd set "20 Years A Warrior Soul" 20-tiletého výročí. K vydání nového dvd setu pojede Doro v prosinci speciální "Winter Tour 2010", z něhož 8 koncertů po Německu bude společných s kapelou Motörhead. Jak víme, Doro a Lemmy jsou velcí přátelé a jejich formace mají společné duety ve skladbách "Love Me Forever" a "Born To Raise Hell".
21.12.2009
 
DORO KONEČNĚ NA LETNÍM MASTERS OF ROCK 2010
Konečně jsem se dočkala, nebo spíše dočkali všichni fanoušci Doro, která za námi přijede zahrát na famózní MASTERS OF ROCK 2010 do Vizovic. Za pár měsíců se dovíme, který den a čas na ni vyšel. Koncert bude zřejmě vázán na vloni vydané album "Fear No Evil", ze kterého doufám uslyšíme skladbu "The Night Of The Warlock" a nejlépe i s nafukovací figurínou čaroděje Warlock, kterého Doro představila na výročním koncertu "25 Years In Rock".
30.01.2009
 
PATNÁCTÉ ŘADOVÉ ALBUM "FEAR NO EVIL" VYDÁNO ZKRAJE ROKU 2009
V pořadí 15. řadovému albu "Fear No Evil" předcházely dva singly vydané v roce 2008, které již představily skladby "Celebrate, The Night Of The Warlock, Herzblut". Kromě těchto tracků nové album obsahuje dalších 10 kousků včetně dvou bonusů "Running From The Devil, Caught In A Battle, On The Run, I Lay My Head, It Kills Me, Long Lost For Love, 25 Years, Wildfire, You Won My Love". Když bych to měla nějak shrnout, od Doro jsme se opět nedočkali skutečně umělecky propracovaného materiálu, nicméně Doro ani nikdy náročnou hudbu neprezentovala a vždy se od ní očekávaly jednoduché melodie s výrazným chytlavým zpěvem. V recenzích získalo album průměrné hodnocení.
22.01.2009
 
DORO VYDALA DALŠÍ SINGL "HERZBLUT"
Na konci 11/2008 vyšel druhý singl s názvem "Herzblut" jako druhý předskokan oficiálního alba "Fear No Evil" vydaného v 01/2009. Singl obsahuje 6 skladeb, z nichž 5 je věnováno baladě "Herzblut" v různých verzích. První singl verze je o minutu kratší než druhá album verze, jinak ale ve stejném provedení. Třetí až pátou verzi Doro podala ve francouzštině, španělštině a portugalštině. Singl uzavírá "Share My Fate", která ale zní hodně středově, bez hloubek.
20.12.2008
 
NEŽÁDOUCÍ KONKURENCE V RAJÓNU ANEB ZA DOBROTU NA ŽEBROTU
Před pár dny mě svým drsným podáním šokovala jedna má známá redaktorka z pasivní hudební branže, kterou jsem doposud považovala za pomocnou ruku v kontaktu s DORO. Pokud jde o dotyčný kontakt, ten však mezi Doro a mnou (a tehdy i mými kolegy muzikanty) zprostředkovala pouze jednou, nikdy více se nijak, možná záměrně, neangažovala. V ostatních případech jsem si cestu k Doro vždy našla bez ní. Jak víme, Doro je sice metalovou královnou pro své dlouholeté působení na rockové scéně, bohužel však nikterak zásadněji známou divou. Proto se pro její maximální propagaci všemožně snažím vzdávat jí holt a dostat více do lidského povědomí, ovšem v případě oficiálně pořízeného (jako vše ostatní) nového časopisu HardRocker samotná redaktorka a support Doro v ČR Karla Černá mou snahu nepochopitelně obrátila proti mně. Pod jejím autorstvím a odkazem na časopis jsem zde na webu zveřejnila dva její články o Doro proto, abych mezi lidi dostala co nejvíce informací o Doro, kterou mám za její letitou práci nesmírně ráda, ten jsem však musela na základě agresivní zprávy Karly pod výhružkou sankcí a dalších útoků stáhnout. Obzvláště od této podporovatelky Doro jsem takovou její reakci absolutně nečekala a ona sama tímto povrdila moji doměnku podpořenou několika dalšími i fundovanými lidmi z branže o její skutečné povaze...
14.12.2008
 
NEW SINGL "CELEBRATE - THE NIGHT OF THE WARLOCK"
Na světě je další singl s krásným kresleným červeným bookletem CELEBRATE - THE NIGHT OF THE WARLOCK. Song "Celebrate" zde podala ve třech verzích, první vokálně sama se sebou, druhý se spoluúčinkujícím Biffem Byfordem/Saxon a třetí nej verze s rockovými zpěvačkami Sabina Classen/Holy Moses, Floor Jansen/After Forever, Angela Gossow/Arch Enemy, Veronica Freeman/Benedictum, Liv Kristine/Leaves´ Eyes, Ji-In Cho/Krypteria, Liv/Sister Sin, Kim McAuliffe + Jackie Chambers + Enid Williams + Denise Dufort/Girlschool. Mně osobně nejvíc zaujala skladba "The Night Of The Warlock". Singl uzavírá balada "Rescue Me".
09.12.2008
 
ČLÁNEK Z HARDROCKER: DORO PESCH - 25 YEARS IN ROCK!
Další článek, tentokrát však jako hlavní 8-stránkové téma, vyšel v 3. čísle rock´n´metal magazínu HARDROCKER v 10/2008. Oba magazínové kousky jsem ulovila v Praze v Rock Paradise, na Moravě ve Vepřově (pro neznalé naší hantýrky, v Přerově) se takové věci nevyskytují. Královna heavy metalu DORO PESCH letos slaví neuvěřitelných 25 let na metalové scéně. Za svou kariéru si prošla úplně vším, čím se dá v hudebním světě projít. Se svou nejslavnější kapelou WARLOCK zažívala v 80. letech velké okamžiky slávy, koncertovala po celém světě na největších a do posledního místa zaplněných stadionech s hudebními ikonami jako Judas Priest, Ronnie James Dio nebo Megadeth a v prodejnosti desek obsazovala přední příčky hitparád. Poté přišel rozpad WARLOCK a pro DORO nastalo hodně těžké období. První polovina 90. let metalu vůbec nepřála. Nastal velký boj o přežití na scéně. Je až obdivuhodné, jak se DORO dokázala se vším poprat a překonat všechny překážky i přesto, že spousta muzikantů kolem ní nadokázala takový stres zvládnout a muziku vzdala. Zhruba před 10 lety nastal v metalu velký boom a od té doby DORO opět sklízí jeden úspěch za druhým. Je pořád velmi žádanou a vytíženou zpěvačkou. Nechme nyní DORO, ať nás sama provede nejvýznamějšími událostmi své kariéry...
08.12.2008
 
ČLÁNEK Z HARDROCKER: HVĚZDNÝ VÍKEND S DORO
V 04/2008 vyšel v historicky 1. čísle rock´n´metal magazínu HARDROCKER 3-stránkový článek o DORO se zaměřením na nehlédnutí do míst v rodném Düsseldorfu, kde v teenagerovských letech působila. V Rose And Crown Klubu se svou kapelní prvotinou SNAKEBITE odehrála svůj úplně první live koncert ve svém životě, se kterým se však pojí velmi trpká vzpomínka na střet s agresivními punkery, kteří zdemolovali jejich aparaturu. S WARLOCK odehrála 12.03.1982 první koncert ve Franklin klubu, kde se na ně přislo podívat 50 fanoušků. Na Ronsdorfer Str. trávila DORO každý den, protože zde měla s WARLOCK zkušebnu. Přes několik dalších zastávek byl poslední přesun do haly ISS Done, kde 13.12.2008 proběhne velká oslava k 25 letům DORO na hudební scéně.
19.11.2008
 
DORO - 25 YEARS IN ROCK
V sobotu 13.12.2008 se koná v rodném městě Doro Düsseldorf její výroční koncert k 25 letům hudební kariéry. Speciálními hosty večera bude legendární WARLOCK v sestavě z roku 1986, ARCH ENEMY a LEAVES´ EYES, Tarja Turunen (TARJA), Bobby Blitz (OVERKILL), Warrel Dane (NEVERMORE), Udo Dirkschneider, Axel Rudi Pell, Sabina Classen (HOLY MOSES), Floor Jansen (AFTER FOREVER), KRYPTERIA, SALVATIO MORTIS, BENEDICTUM atd. Zájezd na koncert pořádá plzeňská agentura OZZY & POTKAN. Obnáší investici 2900 Kč (lupen + doprava).
01.04.2008
 
DALŠÍ NEW MAXI SINGL "ANTHEMS FOR THE CHAMPION - THE QUEEN"
Při návstěvě Brna jsem v Bontonlandu tradičně zabrousila do stojanů s písmenem D, kde na mě v několika kusech čekal další CD nosič DORO "Anthems For The Champion - The Queen", věnovaný Regině Halmich, velké přítelkyni Doro a mystryni světa v boxu. Má krásný booklet, na titulní straně logicky Doro s Reginou. Song "The Queen", na albu ve dvou verzích, vyzdvihuje Reginin férový boj s půvabem a srdcem, je stále jen jedna, nikdy necítí bolest a strach... Druhá a třetí skladba "She´s (We´re) Like Thunder" vyšla v roce 2005 na samostatném singlu, kde si v duetu zazpívala i Regina a čtvrtá bojová hymna "Fight" vyšla před 6 lety na albu Fight.
15.12.2007
 
NEW MAXI SINGL "ALL WE ARE - THE FIGHT"
Zařadila jsem do DORO & WARLOCK sbírky své 27. CD. V 06/2007 DORO vydala maxi singl "All We Are - The Fight", obsahující 5 audio skladeb - "All We Are - Thunderspell - Everything´s Lost - On My Own - Babe, I´m Gonna Leave You" - a 5 video klipů - "All We Are - Above The Ashes - Warrior Soul - You´re My Family - On My Own". Od All We Are jsem čekala větší změnu, bohužel byla použita původní verze a do ní přimíchané "dunící" efekty. Těšila jsem se na novou verzi po 20. letech...:-/
29.11.2007
 
06.11.2007
 
13.09.2007
 
11.06.2007
 
24.03.2007
 
12.02.2007
 
07.01.2007
 
06.09.2006
 
26.06.2006
 
05.06.2006
 
03.05.2006
 
30.12.2005
 
03.09.2004
 
© 2003-2024 DORO & WARLOCK REVIVAL * All rights reserved